Dlaczego warto wybrać napędy firmy Tormax

Drzwi automatyczne Tormax

O firmie Tormax

TORMAX to niezależna i aktywna na całym świecie szwajcarska firma rodzinna z ponad 60 letnim doświadczeniem w zakresie automatyki drzwiowej. Jest kojarzona z bezpieczeństwem i niezawodnością. W 1951 roku Tormax zamontował w miejscowości Davos pierwszy elektrohydrauliczny napęd w Europie, co było fundamentem dalszego rozwoju firmy.

Siedziba firmy znajduje się w Szwajcarii, w małym miasteczku Bülach, położonym u podnóża szwajcarskich Alp. Polska jest jednym z 50 krajów, w których Tormax jest jednym z wiodących technicznie producentów w zakresie techniki napędowej.

Tormax

Wybrane wydarzenia w historii firmy Tormax

1951 rok

Historia sukcesu firmy Tormax rozpoczęła się w małej miejscowości, położonej w szwajcarskich Alpach, w której monterzy zainstalowali dopiero co opracowany elektrohydrauliczny napęd do drzwi w sklepie spożywczym „Frey”.

1963 rok

Tormax udoskonalił napęd elektrohydraulicznych do automatycznych drzwi przesuwnych, tym samym zapoczątkował nowy standard w dziedzinie automatyki drzwiowej.

1981 rok

W ciągu tego roku Tormax sprzedał ponad 10 tysięcy systemów napędowych do drzwi automatycznych. To bez wątpienia sukces!

2003 rok

Tormax opracował i opatentował kompaktowy napęd do automatycznych drzwi rozwiernych Smart Drive 1101 – niezawodny, cichy i inteligentny z funkcją „Push & Go”.

2004 rok

Tormax prezentuje nowy produkt: system napędowy do drzwi automatycznych Win Drive 2201 – innowacyjny napęd kompaktowy z funkcją „Plug & Play”.

2006 rok

Tormax wystartował z nową linią produkcyjną systemu napędowego do drzwi automatycznych Power Drive 1401 – mocnego napędu podłogowego nowej generacji.

2008 rok

Tormax prezentuje napędy nowej generacji. Napędy iMotion to systemy inteligentne, ekonomiczne i ekologiczne.